Tüm Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz! Tüm Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz! Tüm Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz! Tüm Siparişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Teknik Özellikler

Bellek Türleri:
Bit Değeri:
Chip Seti:
Ekran Kartı Hafızası:
Grafik İşlemcisi:
Powercolor

Powercolor Hellhound Rx7900Xt 20G-L/Oc 20Gb Gddr6 320Bit

32.540,61 TL
1-3 iş günü içerisinde kargoda
12 aya varan
Powercolor Hellhound Rx7900Xt 20G-L/Oc 20Gb Gddr6 320Bit
32.540,61 TL

POWERCOLOR HELLHOUND RX 7900 XT 20G-L/OC 20GB GDDR6 Gaming Ekran Kartı Genel Özellikler

HELLHOUND RX 7900 XT

  • Windows 11 için optimize edildi
  • AMD FreeSync Teknolojisi
  • Donanım Işın İzlemeli AMD RDNA 3 Mimarisi
  • AMD FidelityFX Süper Çözünürlük 3 teknolojisi

Hellhound'un Yeni Atmosferi

Hellhound uzun zamandır yeraltı oyun dünyasını koruyor ve en güvenilir oyun deneyimini sunmaya kendini adamıştır. Basit ve şık kalın; Oyuncular aradığında gücünü gösterme konusunda asla alçakgönüllü değil. Bu neslin Hellhound'u, PC sisteminizde farklı bir atmosfer sağlamak için ikinci bir LED rengine (ametist moru) sahiptir.

Performans ve Güvenilirlik için Tasarlandı

PowerColor Hellhound RX 7900 XT, daha iyi soğutma verimliliği elde etmek için üçlü halkalı fan çözümü (100 x 90 x 100 mm), ısı emicinin içinden geçen bir dizi 8 x 6φ ısı borusu ve VRAM'ı kaplarken doğrudan GPU'ya temas eden bir bakır plaka kullanır. Ayrıca ürün, oyun sırasında güvenilir performans çıkışı sağlamayı amaçlayan, 10+3+1+2+1 fazlı VRM tasarımı ve IMON gerçek zamanlı dijital izleme özelliğine sahip DrMOS ile üretilmiştir.

1. Metal Takviyeli Arka Plaka
2. Çift BIOS
3. Yüksek Kaliteli 14 Katmanlı PCB Tasarımı
4. IMON Dijital İzleme özellikli DrMOS
5. Optimum Isı Borusu Düzenlemesi
6. Yepyeni Ametist LED Rengi
7. Halka Fan Kanat Tasarımı

Yüksek Kaliteli Japon Çift Bilyalı Rulmanlar

Çift bilyalı rulmanlar dönme sürtünmesini azaltarak mükemmel ısı dağılımı sağlar ve fanların beklenen ömrünü etkili bir şekilde iki katına çıkarır.

Akıllı Fan Kontrol Cihazı

Akıllı çipten gelen sıcaklık algılamayı kullanan fanlar, GPU 60°C'ye ulaştığında çalışmaya başlayacak ve 50°C'nin altında kapanacaktır. Verimli soğutma, fan gürültüsünün azaltılması ve daha uzun ürün ömrü, daha doğru bir sıcaklık izlemenin sağladığı faydalardır.

Eşsiz Halka Fan Kanat Tasarımı

Fanlarımızın en yeni 9 kanatlı tasarımı, aynı gürültü seviyesinde daha iyi hava akışı ve hava basıncı oluşturarak soğutma performansını artırarak GPU sıcaklıklarını önceki nesillere kıyasla 3°C'den fazla azaltır.

GPU Doğrudan Temaslı Bakır Plaka

Isı transferi eşiğini maksimuma çıkarmak için VRAM'ı kaplarken GPU ile doğrudan teması sağlamak için bakır plaka alanını artırdık.

Dikey Kanatlı Soğutucu

Dikey kanatlara yakın aralıklarla yerleştirilmiş büyük bir soğutucu PCB'ye monte edilmiştir ve daha iyi ısı yayma alanı ve radyasyon sunarak hava akışının ısıyı verimli bir şekilde dağıtmasına olanak tanır.

Fan Dönüşünü Azaltan Türbülans

Orta fan, soğuk havayı çekerken komşu fanlar arasındaki hava türbülansını azaltmak için ters yönde döner. Bu nedenle mekanizma, daha az türbülans oluştuğunda dengelemek için hava akışını ve basıncını maksimuma çıkarır, ayrıca soğutma verimliliğinden ödün vermeden gürültü seviyesini düşürür.

Optimum Isı Borusu Düzenlemesi

8 x 6φ nikel kaplı bakır ısı boruları PCB'nin üzerine yakın bir şekilde hizalanarak ısının GPU ve VRAM'den soğutma dizisine daha hızlı ve etkili bir şekilde aktarılmasını sağlar.

iMON Gerçek Zamanlı Dijital İzleme özellikli Araç Sınıfı Güç Modülü DrMOS

Hellhound, GPU'ya güç sağlamak için DrMOS'lu 10+3+1 fazlı VRM tasarımının yanı sıra VRAM için özel olarak tasarlanmış ek 2+1 fazı benimser. Yeni IMON teknolojisi, her bir fazdaki elektrik akımını ve güç tüketimini izler ve raporlar. Hellhound, iş yükünü dengeleyerek hız aşırtma sırasında benzersiz stabilite ve termal koruma sağlar.
Ayrıca, yüksek kaliteli araba sınıfı polimer kapasitörler uzun süreli dayanıklılık sunar ve yüksek iletkenlik, iletim sırasında güç kaybını azaltır.

Yüksek Kaliteli PCB Tasarımı

Hellhound RX 7900 XT'de 2 oz güç katmanı da dahil olmak üzere birinci sınıf 14 katmanlı yüksek TG PCB Kartı kullanılmıştır; Bu şekilde tasarlanmış bir PCB, iletim sırasında sinyal kaybını azaltır: özellikle daha yüksek akım ve kararlılık talepleri artan üst düzey GPU'lar için önemlidir.

Sarkma Önleyici Braket

PCB'nin yan tarafına sağlam bir metal braket takılmıştır ve I/O plakasına kadar desteklenerek kartın kasanın içinde sağlam bir şekilde yerinde durmasını sağlar.

Metal Takviyeli Arka Plaka

Metal arka plaka, dahili bileşenleri PCB bükülmesinden güçlendirir ve korur ve arka plakadaki kesikli tasarım, ısı dağıtımı verimliliği için egzoz ısısının düzgün şekilde akmasına olanak tanır.

Yepyeni Ametist LED Rengi

Bu neslin Hellhound'u önceki buz mavisini korurken yepyeni ametist mor LED aydınlatmayla geliyor. Oyuncular kartın yan tarafındaki düğmeyi çevirerek istedikleri rengi seçebiliyorlar.
Buz mavisi serinliği ve zarafeti gösterirken, ametist gizemi ve çekiciliği temsil eder.

Çift BIOS Modu

Hellhound RX 7900 XT, yerleşik Çift BIOS'a ve kolay değiştirme için bir anahtara sahiptir.
-OC BIOS: Daha yüksek performans sağlamak amacıyla kartınızın daha düşük bir sıcaklıkta çalışmasını sağlamak için fan RPM'sini artıran güçlendirilmiş bir mod.
-Sessiz BIOS: Performansı korurken daha düşük gürültü ve fan ömrüne, daha yumuşak bir fan hızına, fan hızı ve gürültüyü orta ancak yine de kontrollü sıcaklıklarla değiştirmeye odaklanmıştır.

Oyuncular İçin En Gelişmiş Grafikler

AMD RDNA™ 3 chiplet teknolojisiyle desteklenen dünyanın ilk oyun GPU'ları olan AMD Radeon™ RX 7000 Serisi grafik kartlarıyla 4K ve ötesinde benzeri görülmemiş performansı, görselleri ve verimliliği deneyimleyin. AMD Radiance Display™ Motorunun nokta atışı renk doğruluğuyla nefes kesici görsellere kendinizi kaptırın ve AMD FidelityFX™ Süper Çözünürlük ve Radeon™ Süper Çözünürlük yükseltme teknolojileriyle kare hızlarını artırın. Daha da fazla performansın kilidini açmak için AMD Radeon™ RX 7000 Serisi grafikleri ve uyumlu AMD Ryzen™ işlemcileri birleştirerek AMD akıllı teknolojilerini etkinleştirin.

Çığır Açan Performans

AMD Radeon RX 7000 Serisi grafik kartları, ultra meraklılara yönelik sınıf oyun performansı için yeni bir standart belirliyor. Akıcı, yüksek yenileme hızına sahip oyun deneyimleri sağlamak için gelişmiş AMD RDNA 3 bilgi işlem birimleri, inanılmaz yüksek saat hızları ve chiplet teknolojisi içerir. 4K ve ötesinde inanılmaz bir deneyim sunmak için 20 GB'a kadar GDDR6 bellek ve 2. nesil AMD Infinity Cache ile çığır açan yeni performans düzeyleri.

Nefes Kesici Görseller

Olağanüstü performansla birinci sınıf görseller sunmak için bilgi işlem tabanlı AMD FideltyFX™ özellikleri ve yükseltme teknolojilerinin bir kombinasyonu olan Yüksek Performanslı İşleme ile yeni aslına uygunluk seviyelerini ve ultra hızlı oyun deneyimini keşfedin. 8K 165Hz'e kadar 68 milyara kadar renk deneyimini yaşamak için AMD Radiance Display™ Motoru ve DisplayPort™ 2.1'e kendinizi daha da kaptırın.

Beraber Daha İyi

AMD akıllı teknolojilerini etkinleştirmek için AMD Radeon RX 7000 Serisi grafik kartlarını ve AMD Ryzen işlemcileri birleştirin. Oyunda size avantaj sağlamak için olağanüstü performansı ortaya çıkarabilirsiniz. En iyi PC oyun deneyimleri için AMD Radeon RX 7000 Serisi GPU'nuzu, kurşun geçirmez sürücüler içeren AMD Software: Adrenalin Edition uygulamasıyla geliştirin.

Performansı Arttırın

AMD FidelityFX Süper Çözünürlük teknolojisi, yükseltme teknolojisini bir sonraki seviyeye taşıyor. Desteklenen oyunlarda kare hızlarını artırırken inanılmaz görüntü kalitesi sağlar. AMD Radeon Süper Çözünürlük (RSR), sürücü düzeyinde FSR teknolojisinden yararlanarak binlerce oyunda size yüksek performans avantajları sunar.

Teknik Özellikler

MarkaPowerColor
ModelRX 7900 XT 20G-L/OC
Video belleği20GB GDDR6
Motor Saati(OC)2130MHz'e kadar(Oyun) - 2500MHz'e kadar(Boost)
Motor Saati(STD/Sessiz)2025MHz'e kadar(Oyun) - 2395MHz'e kadar(Boost)
Akış İşlemcisi 5376 adet
Hafıza saati 20,0 Gb/sn
Bellek Arayüzü 320 bit
DirectX® Desteği 12
Bus StandardPCIE4.0
Ekran Konektörleri 1 x HDMI 2.1,3 x DisplayPort 2.1
OpenGLVar
DisplayPort'u 7680×4320
HDMI7680×4320
Güç750W
Boyutlar320 x 118,5 x 62 mm

Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler tarafınıza Yurtiçi Kargo ile gönderilecektir.

Hazır sistem ürünleri hariç 1-3 iş gününde ürünün kargoda
Aynı zamanda tüm ürünler için ücretsiz ve hızlı teslimat!

Kargo firmaları Cumartesi günleri yarım gün çalışmakta, Pazar günleri ise hizmet vermemektedir. Bu nedenle Cumartesi günü bize ulaşan siparişlerinizde gecikme yaşanabilir.

Hazır Sistem Ürünlerinde Teslimat:
Satın almış olduğunuz hazır sistemin ekran kartı demonte olarak gelmektedir.
Hazır sistemler 2-7 iş günü içerisinde hazırlanıp tarafımızdan kargolanmaktadır.
 
Ödeme
Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişlerde 2 farklı ödeme seçeneğimiz bulunmaktadır.
Kredi kartı ile ödeme ve Havale EFT ile ödeme olarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Benzer Ürünler
Yükleniyor...